درباره ما

موسسه تحصیلات عالی عروج در نتیجه سعی و تلاش بانوان متدین افغان بویژه به همت محترمه صدیقه بصیری سلیم و والد بزرگوار ایشان انجینر جنت گل در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد که در ابتدا به منظور ارتقای ظرفیت و آماده کردن قشر اناث کشور به مارکت کار،  برنامه های معیاری را دایر می نمود. موسسه عروج به این باور آغاز به کار کرد تا به فراهم نمودن زمینه پیشرفت و تسهیلات برای خانمان افغان، آنها را بسوی خود کفایی، تعلیم و تربیت، شناخت و شگوفایی استعداد های شان و بلند بردن سطح آگاهی حقوقی به حد که بتوانند خویش را از ظلم، خشونت، بی عدالتی و ناسزا رهانیده و در اجتماع با عزت زندگی کنند. روی هم رفته دامنه پیشرفت برنامه های عروج روز به روز وسیع تر میشود که در سال ۲۰۰۹ این برنامه ها عروج را به عنوان انستیتوت اداره، مدیریت و رهبری در اداره خدمات تعلیمی به ثبت رسانید و بالاخره در سال ۲۰۱۱ به حیث موسسه تحصیلات عالی شناخته شد و به مدد و دستیاری همکاران معزز جواز فعالیت را بدست آورد. موسسه تحصیلات عالی عروج تا اکنون باوجود چالش های فراوان با جرات و متانت راه خدمت را در پیش گرفته است. باید افزود مؤسسه تحصیلات عالی عروج افتخار دارد که در آخر سال جاری ۱۳۹۶ خورشیدی اولین جشن فراغت محصلین رشته های حقوق، اقتصاد و علوم سیاسی خویش را جشن میگیرد.

معرفی مختصر موسسان موسسه تحصیلات عالی عروج

جنت گل فرزند عبدالبصیر در سال۱۳۳۰ ه ش در قریه گوده ولسوالی چک ولایت وردگ پا به عرصه وجود گذاشت. جنت گل در آوان کودکی درس های معمول دینی را از ملا مسجد محل فرا گرفت و در سن هفت سالگی شامل مکتب دای مرداد وردگ گردید. وی بعد از ختم دوره ابتدایه در سال ۱۳۴۵ جهت فراگیری دوره متوسطه به مکتب ابن سینا کابل معرفی شد. موصوف نسبت شوق و علاقه که به ابادانی و عمران کشور داشت بعد از اتمام صنف نهم شامل انستیتوت تخنیک ثانوی  گردید و از آنجا به درجه اعلی موفق به اخذ دپلوم گردید و از سوی وزارت پلان به وزارت انکشاف دهات معرفی گردید  جنت گل زیر چارچوب برنامه های وزارت محترم انکشاف دهات در بیش از ۱۵ولایت کشور پروژه های عمرانی را موفقانه به پایان رسانید که به پاس خدمات مذکور وی در سال ۱۳۵۶ه ش از سوی ریاست عمومی انکشاف دهات وقت برای فراگیری تعلیمات مسلکی عازم کشور ایران گردید. موصوف علاوه بر اینکه با موسسات غیر دولتی همچون ویتا، یو ان دی وی، لجنه، داکار وغیره همکاری نموده در عرصه پیشرفت تعلیم و تربیه کشور نیز خدمات شایان نموده اند که تاسیس مکاتب نسوان با همکاری دخترخویش صدیقه بصیری سلیم در ولایات کابل، وردگ، ننگرهار را میشود نام برد. همچنان تاسیس مرکز آموزشی عروج برای بانوان بی بضاعت از دیگر فعالیت های بشر دوستانه ایشان است. انجینر جنت گل بصیری در حال حاضر منحیث معاون ریاست موسسه تحصیلات عروج ایفا وظیفه می نماید و به خدمت خلق الله میپردازد.

.است Mount Holyoke College صدیقه بصیری سلیم متولد ولایت وردک فارغ لیسه عایشه درانی‌‌، لیسانس علوم سیاسی و روابط بین الملل ازاولین پوهنتون اناث جهان مونت هولیوک  بدست
.دارند و اکنون مصروف برنامه دوکتورا در رشته رهبری تحصیلات عالی  میباشد University of Ottawa ایشان ماستری خویش را  در بخش افهام و تفهیم بین سازمانها از پوهنتون اوتاو

صدیقه خدمت به هموطنان مهاجر خود را در سن ۱۶ سالگی با تدریس قرات قران مجید، تجوید، زبان انگلیسی و کمپیوتر در منزل خویش آغاز نمودند. بعد از عودت به کشور از سال ۱۳۸۱ بد ینسو از طریق تاسیس مرکز آموزشی عروج افتخار خدمت با معارف را در ولایات و مرکز دارد. صدیقه متاهل است و در عرصه خدمت به وطن خود را ممنون زحمات و حمایت بی پایان والد بزرگوار خویش محترم جنت گل می داند و از خداوند عزوجل استدعا می کند تا همه والدین اولاد خویش را به کسب تعلیم و تحصیل تشویق وترغیب نمایند تا در ابادی واوردن صلح سرتاسری کشور عزیز مان نقش عمده و پر افتخار داشته باشند .